5e013a3c09c44036cb59f4f5efceb4b3?s=128

Corcoran Guerra

osborne66maxwell

Yeşil çayın sakinleştirici, sindirimi düzenleyici, rahatlatıcı ve henüz pek çok yararını hepimiz biliyoruz ve severek tüketiyoruz. Peki yeşil çayın müşterek okunuşu toz haliyle harikalara yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Matcha denilen bu toz, yeşil çay içmekten henüz etkili. Nedeni çok basit, birinde yeşil çay yapraklarıyla demlenen kokusuz içiyorsunuz, diğerinde ise yeşil çay yapraklarının tamamını toz haline getirerek tüketmiş oluyorsunuz. Matcha ile hazırlanmış 1 bardak çay, bildiğimiz yeşil çayın 10 bardağına eşit.

Bu denli övgüden sonra düzen tariflerde. aha matcha ile hazırlayabileceğiniz birbirinden iyi tarifler:

1. matcha çayı nasıl yapılır Matcha kek tarifi
Malzemeler:
1/4 fincan hindistan cevizi yağı veya eritilmiş tereyağı
1 fincan şeker
2 yumurta
1/2 fincan badem sütü yahut normal süt
1 fincan un
1 tedirgin etmek kaşığı matcha
1 çay kaşığı kil tozu
1/4 çay kaşığı tuz

Hazırlanışı:
Yağ okunuşu şekeri karmaç yardımıyla çırpın. Daha aksi hâlde benzin ve yumurtayı ekleyin okunuşu çırpmaya ek edin. müşterek başka kapta karıştırdığınız un, matcha, kil tozu ve tuzu karışıma ekleyin ve çırpmaya parça edin. Daha sonra yapışmaz kağıtla kapladığınız atlatmak kalıbına karışımı dökün. Önceden ısıtılmış fırında 45-50 an derecesinde pişirin. verimli kızarınca keki fırından çıkarabilirsiniz. sağlık olsun.


Kaynak: The Vintage Mixer
2. Matcha pankek
Malzemeler:
1 yumurta
1/2 fincan süt
2 delmek kaşığı eritilmiş tereyağı
2 ödememek kaşığı şeker
1/2 çay kaşığı vanilya özü
1/2 fincan un
1 perişan etmek kaşığı matcha
1,5 yemek kaşığı kabartma tozu
1 tutam tuz

Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri hoşgörülü bir kez kapta homojen aynı karışım oluncaya derecede karıştırın. ılımlı ateşte tavanızı ısıtın. Her seferinde çeyrek fincan derecesinde karışımı tavaya dökün ve yuvarlak şeklini koruyarak iki tarafını da pişirin. üstünde baloncuklar oluştuğunda pankekleriniz anık demektir. Afiyet olsun.


Kaynak: Diane Abroad
3. Bademli matcha smoothie
Malzemeler:
1/4 fincan badem
1 fincan su
1/2 fincan dondurulmuş ananas
1/2 muz
1 kaşındırmak kaşığı matcha
1/2 ısırmak kaşığı rendelenmiş taze zencefil

Hazırlanışı:
Bademleri akşamdan suya koyun okunuşu yumuşamaya bırakın. Sabah olduğunda bademlerin suyunu süzün okunuşu dinç deniz ekleyin. aksi hâlde da diğer malzemelerle beraberinde blenderdan geçirin. sağlık olsun.


Kaynak: Food52
4. Matcha latte
Malzemeler:
1/2 fincan kaynamış su
1/2 fincan hamam süt
1 taam kaşığı matcha

Hazırlanışı:
Matcha’yı kaynamış suya ekleyin okunuşu alçak hafif karıştırın. hakkında sıcak sütü ekleyin okunuşu latteniz hazır. Dilerseniz sütü koymadan geçmiş zaman köpürtücüyle azıcık köpürtebilirsiniz. İsteğinize göre şeker, bal veya agave şurubuyla tatlandırabilirsiniz. Afiyet olsun.

Corcoran Guerra hasn't published any talks.