E96f687c00db27225c69babe6631e7f7?s=128

Modlitwy

modlitwa

Portal MODLITWY jest wprawdzie przeznaczony dla najmłodszych wiernych, lecz to prawdziwa Biblia. Opowiada o nadzwyczajnych wydarzeniach, w których przejawia się działanie Boga. Opisuje wyjątkowe osoby, które przeżyły wielką przygodę wiary, a są to między innymi Adam i Ewa, Abraham i Sara, Mojżesz, Dawid... aż do Jezusa Chrystusa. On mówi każdemu wszystko o Bogu, gdyż jest Emmanuelem, czyli „Bogiem z nami”.

Wspomniane historie składają się na nadzwyczajne dzieje małego ludu Izraela, który Bóg wybrał, aby objawić się ludziom. Czytanie Biblii jest jak nauka w szkole, ponieważ na jej kartach można znaleźć odpowiedzi na pytania: „Boże, kim jesteś? Dlaczego przychodzisz i mówisz do nas? Co chcesz nam dać? W jaki sposób możemy zaprzyjaźnić się z Tobą?”.

Kobiety i mężczyźni z ksiąg Pisma Świętego są do nas, współczesnych, podobni. Mają swoje słabości, dobre i złe strony. Nie są doskonali. Jednak stopniowo odkrywają coś bardzo ważnego, co zmienia ich życie. Uświadamiają sobie, że Bóg jest zawsze z ludźmi. Nie opuszcza ich również wtedy, kiedy popełniają błędy...

Dzieci mogą czytać tę Biblię samodzielnie, ponieważ długie, trudne teksty ze Starego i Nowego Testamentu są streszczone, wyjaśnione i pięknie zilustrowane, co pomaga poznać i zrozumieć istotę Bożego orędzia. Znajdują się w niej również cytaty z oryginalnego Pisma Świętego, żeby zachęcić dzieci do jego zgłębiania w przyszłości. Ponadto są specjalne strony tłumaczące im, jak wyglądał świat w czasach biblijnych.

Wobec tego otwórzcie Biblię na Pierwszą Komunię Świętą i słuchajcie słów mówiących o miłości, prawdzie i wiecznym szczęściu. Były one aktualne wczoraj, są aktualne dzisiaj i będą aktualne jutro. To słowa, które zachęcają do wzrastania w wierze i do udanego życia we wspólnocie braci i sióstr.

Dobrej lektury!

Modlitwy hasn't published any talks.