انواع روش های عایق کاری پشت بام چیست؟
قیر گونی
ایزوگام
عایق رطوبتی نانو
حال برای هر کدام از این روش های توضیحاتی جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان خواهیم داد.

قیرگونی پشت بام
در گذشته برای جلوگیری از نم زدگی سقف خانه ها و یا برای ضد نم زدگی کف حمام و آشپزخانه یا محل هایی که به شستشو نیازمند است . از قیر گونی استفاده می شده است .

و این روش یکی از روش های مرسوم برای عایق کاری بوده است .البته هنوز هم از این روش در بعضی مواقع استفاده می شود .

البته بیشتر در جاهایی استفاده میشود که عاملان اجرایی آن پروژه ها اطلاعات چندانی در زمینه عایق های نوین به روش نانو را ندارند.

مزایا قیر گونی:
از اصلی ترین مزایای عایق قیرگونی می توان به صرفه اقتصادیش نام برد البته این موضوع هم امروزه چندان مزایای به حساب نمی آید.زیرا عایق های رطوبتی نانو یک بار برای همیشه کارایی دارد و از نظر صرفه اقتصادی هم سود بیشتری خواهد داشت.

معایب عایق قیرگونی :
پوسیدگی این عایق به مرور زمان
پارگی بر اثر نشتهای احتمالی ساختمان
عمر مفید عایق به طور متوسط کمتر از 10 سال بوده و ترمیم متناوب آن با مشکلات اجرایی زیاد و هزینه های قابل توجه همراه است .
آلودگی محیط زیست را به دنبال دارد.
عایق ایزوگام
ایزوگام روشی برای جایگزینی قیر گونی آمد و روش بسیار موثری هم بود ، چنانکه بعد از ظهور و جا افتادن این روش عایق کاری در تمامی شهر های ایران شاهد این موضوع بودیم که مردم به سرعت عایق پشت بام های خودشان را از قیر گونی به ایزوگام تغییر می دهند.

ایزوگام در مقایسه با قیر گونی هم عمر مفید تری داشت و هم نحوه اجرایی راحت تری .چون مثلا در عایق قیر گونی ما شاهد این موضوع بودیم که خسارت های جبران ناپذیری به ساختمان وارد می کرد و هم اینکه برای عوامل اجرایی این روش بسیار پر دردسر بود و باعث سوختگی بسیاری از زحمت کشان این شغل پر دردسر شده بود.

اما ایزوگام آسیب کمتری به ساختمان میزد و نمای شکیل تری هم نسبت به قیر گونی داشت و محافظت بیشتری از ساختمان و سقف در برابر نم زدگی داشت.

مزایا عایق پشت بام به روش ایزوگام:
انعطاف پذیری بالا
مقاوم در برابر شوک‌های حرارتی،انبساط و انقباض به علت دارا بودن لایه پلی استر
سبک بودن به مقدار حدود ۴ کیلوگرم بر متر مربع
مقاوم درگرمای ۱۳۰ + درجه و سرمای ۴۰- درجه
مقاوم در برابر پوسیدگی و شکنندگی
اجرای سریع و آسان
معایب ایزوگام :
هزینه بالاتری نسبت به عایق رطوبتی نانو دارد
در کل در برابر حفاظت نم زدگی عمر کمتری نسبت به روش های نوین دارد

عایق پشت بام به روش عایق رطوبتی نانو
روش سومی که برای عایق پشت بام مورد استفاده قرار می گیرد روش عایق رطوبتی نانو است ، که این روش برگرفته از جدیدترین متد های روز دنیاست که مورد استفاده برای عایق کاری قرار می گیرد.

در این روش هم بحث هزینه و کاهش آن مورد بررسی قرار گرفته است و هم عمر مفید .که در موارد قبلی و در عایق کاری های گذشته هر چند مهم بوده اما زیاد مورد توجه قرار نمیگرفته است.

روش عایق کاری به صورت نانو را حتی خود صاحب خانه می تواند بعد از دادن آموزشهای جزئی به صورت خوب انجام دهد و حتی هزینه اجرا را هم به صفر برساند.

هر چند برای اجرا هم بهتر است از یک تیم مجرب و کارآزموده استفاده شود تا بیشترین نتیجه ممکن حاصل شود.

https://nanosazeh.com/

nanobaz hasn't published any decks.

Speaker Deck Pro: Add privacy options and schedule the publishing of your decks Upgrade