Upgrade to Pro — share decks privately, control downloads, hide ads and more …

РЕВОЛЮЦІЯ МОДИ АБО ІСТОРІЯ УСПІХУ КОКО ШАНЕЛЬ

РЕВОЛЮЦІЯ МОДИ АБО ІСТОРІЯ УСПІХУ КОКО ШАНЕЛЬ

РЕВОЛЮЦІЯ МОДИ або ІСТОРІІЯ УСПІХУ КОКО ШАНЕЛЬ
Автор Алла Демчук

Biblioteka na Rynku 9

May 07, 2020
Tweet

More Decks by Biblioteka na Rynku 9

Other Decks in Design

Transcript

  1. РЕВОЛЮЦІЯ МОДИ А Б О ІСТОРІЯ УСПІХУ КОКО ШАНЕЛЬ Львівська

    державна обласна бібліотека для юнацтва ім. Р.Іваничука , відділ інформаційно-технічного забезпечення , провідний бібліотекар Демчук А.Г. серія «Великі особистості» Львів, 2018
  2. v Мода - це дзеркало часу, показник способу життя та

    ідеалів. І найяскравіше цей барометр реалізується в одязі. Змінюються країни, влада, з'являються нові віяння - змінюється костюм. v Товариство «переодягається», змінюючи образ думок.
  3. v У XIX — початку XX ст. жіночі костюми мали

    до того складну конструкцію, що деякі навіть неможливо одягти традиційним способом. МОДА XIX — ПОЧАТКУ XX С Т .
  4. v Мало того, що наряди шили з дорогих тканин, прикрашали

    мереживом, вони могли бути прикрашені золотими і срібними гудзиками, діамантами, які потім передавалися у спадок. МОДА XIX — ПОЧАТКУ XX С Т .
  5. v Дами розоряли своїх чоловіків гардеробом. Іноді в не особливо

    багатих сім'ях батьки збирали кілька років на весілля дочки, щоб у неї було дороге плаття і кілька дорогих речей у гардеробі. МОДА XIX — ПОЧАТКУ XX С Т .
  6. v Середньостатистична багата дама переодягалася по 5-6 разів на день.

    Вранці до чаю - один наряд, для походу в держустанови - інший, для прогулянки - третій, для прийому гостей - четвертий, для опери - п'ятий, для дому - шостий. v Чим більше речей бачили люди - тим заможнішим в очах суспільства був чоловік пані, тим вище був його статус. МОДА XIX — ПОЧАТКУ XX С Т .
  7. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА 1914-1918 v З початком війни багато будинків

    мод були закриті, більшість жінок залишилися одні і були змушені взяти всю відповідальність за сім’ю на себе. v Багато з них зайняли робочі місця своїх чоловіків в конторах, в промисловості та госпіталях. Так чи інакше, їм довелося вести чоловічий спосіб життя, а отже, вони наділи відповідний одяг .
  8. v Одяг змінювалася так, щоб забезпечити необхідну зручність у роботі,

    вона ставала просторішою, багатьом довелося зняти свої прикраси, капелюшки, корсети, змінити пишні зачіски на просто забраний на потилиці в пучок… ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА 1914-1918
  9. v Саме на рубежі сторіч, в період двох світових воєн,

    в переломний час для більшості країн світу, жила та працювала унікальна жінка, покликанням якої стало докорінно змінити уявлення про моду.
  10. v Габріель Бонюр Шанель - ікона стилю, одна з найвідоміших

    модельєрів світу, засновник бренду одягу та парфумів Chanel. Стиль, створений Шанель, уособлює собою цілу епоху, а в ній - елегантність, мінімалізм у використанні аксесуарів і зручність. GABRIELLE BONHEUR "COCO" CHANEL
  11. v Майбутня знаменитість Габріель Шанель народилася в 1883 році (хоча

    сама стверджувала, що з'явилася на світ 10 років пізніше) в бідній родині ринкового торговця і дочки сільського теслі. ЇЇ батьки не були одружені, це була їхня друга дочка. GABRIELLE BONHEUR "COCO" CHANEL
  12. v Мами Габріель, Жанни Деволь, не стало, коли дівчинці було

    всього одинадцять років. Буквально через тиждень її з сестрою і двома братами покинув батько - до свого повноліття Габріель довелося жити в притулку при монастирі. v Саме черниці навчили дівчину шити, так що, покинувши заклад, Габріель змогла влаштуватися продавщицею в магазин білизни «Au Sans Pareil». GABRIELLE BONHEUR "COCO" CHANEL
  13. v Крім захоплення дизайном одягу, Габріель любила співати і навіть

    виступала в кабаре. Саме тоді вона отримала прізвисько Коко, тому що її улюбленими піснями були «Ko Ko Ri Ko» і «Qui qua vu Coco». Там дівчина познайомилася з багатим офіцером у відставці, Етьєном Бальзаном, який незабаром запропонував їй переїхати до нього в справжній замок в Парижі. GABRIELLE BONHEUR "COCO" CHANEL
  14. v Незабаром, згадавши уроки шиття в притулку, вона зрозуміла, що

    хоче стати модисткою (майстринею по виготовленню жіночих капелюхів, суконь і білизни), і за допомогою молодого англійського підприємця Артура Кейпела в 1910 році змогла відкрити свій власний капелюшний магазин в Парижі - він до сих пір знаходиться навпроти готелю «Рітц» на вулиці Камбон, . GABRIELLE BONHEUR "COCO" CHANEL
  15. «Я увійшла в вершки суспільства не тому, що створювала одяг.

    А навпаки. Я адже створювала одяг, тому що перебувала в суспільстві, де стала першою жінкою, яка жила повним життям мого століття » Chanel.
  16. v Дуже скоро бізнес Коко став феноменом, якого не було

    до цього в історії моди. Сама Шанель стала першою кравчинею, яка увійшла у вищий світ, а не була прислугою у багатих замовників. Її друзями ставали композитори, балетмейстери, художники, режисери, підприємці. Серед них герцог Вестмінстерський GABRIELLE BONHEUR "COCO" CHANEL
  17. LITTLE BLACK DRESS v Коко Шанель зробила популярними маленькі чорні

    сукні, які дозволялося носити протягом усього дня, доповнюючи різними аксесуарами. Так вона довела, що колись вважався траурним, чорний колір може бути елегантним і прекрасно доповнить вечірній образ.
  18. «Парфуми – це невидимий, зате незабутній, неперевершений модний аксесуар. Він

    оповіщає про появу жінки і продовжує нагадувати про неї, коли вона пішла». Chanel.
  19. «CHANEL № 5» v Унікальність цих духів полягає в тому,

    що до Шанель у жіночих парфумів не було складних запахів. Були, так звані лавандові духи, духи з запахом троянди, жасмину. Коко виступила новатором і запропонувала жінкам перший синтезований парфум. v Після року напруженої роботи російський парфумер-емігрант Ернест Бо. представив Коко кілька варіантів духів, Вона вибрала п’ятий варіант.
  20. CANEL 22.5 v «Я втомилася носити ридикюлі в руках, до

    того ж я їх вічно втрачаю», - сказала Габріель в 1954 році. А через рік представила невелику прямокутну сумочку на довгому ланцюжку. В результаті жінки змогли носити сумку, зручно повісивши на плече.
  21. БІЖУТЕРІЯ v Коко Шанель вважала, що прикраси не повинні викликати

    заздрість і зовсім не повинні бути обов'язково дорогими. Тому вона запропонувала клієнткам носити біжутерію. Улюбленими стали перлини, вони ідеально доповнювали елегантні чорні сукні Шаель.
  22. ТВІДОВИЙ КОСТЮМ v З замовленнями до неї зверталися Одрі Хепберн

    і Елізабет Тейлор , а також перша леді США Жаклін Кеннеді. Твідовий костюм від Шанель став її останньою візитною карткою.
  23. ДВОКОЛІРНІ ТУФЛІ v Кутюр’є віддавала перевагу зручному взуттю на невеликому

    каблуці, а поєднання бежево-чорної гами вважала одним з найвдаліших. Взуття з бежевою основою і мисом з чорної лакованої шкіри вирішувала два завдання: привертала увагу і візуально зменшувала довжину стопи і подовжувала ноги.
  24. КОРОТКА ЗАЧІСКА v Поль Пуаре подарував світові оригінальний образ стервозной

    дівчата-шибеника. Саме цей перукар в 1908 році вперше в історії людства максимально коротко підстриг кількох своїх клієнток. Проте, саме Шанель надала жіночність і чарівність зачісці "хлопчик", яка прикрашала, омолоджує і оживляла особа жінки позитивними емоціями.
  25. «Своєю манерою одягатися я викликала глузування оточуючих, але в цьому

    і полягав секрет мого успіху. Я виглядала не так, як всі.» Chanel.
  26. ШТАНИ ТА ТІЛЬНЯШКИ v Відправившись на море, Коко Шанель одного

    разу відкрила для себе зручність і практичність форми моряків. Вона першою почала носити тільняшки та штани сама і спроектувала їх для жіночої фігури.
  27. МОДА НА ЗАСМАГУ v Сталося це випадково - в 1923

    році Габріель засмагла під час круїзу і з'явилася в такому вигляді в Каннах. Суспільство, на той момент уважно ставилося до зовнішнього вигляду жінки, відразу за прикладом Шанель.
  28. v Створений їй стиль пізніше назвали «проста розкіш» - для

    того, щоб одягатися в стилі Шанель, потрібен в першу чергу смак, а не величезні гроші.
  29. v Габріель Шанель була другом найбільших поетів, письменників, музикантів, артистів

    свого часу, а також захопленого читача, який знайшов натхнення у літературі та поезії. v У всьому житті знаменитого кутюр’є роботи Платона, Сент- Огустіна, Шекспіра, Олександра Пухкіна, Оноре де Бальзака, Густава Флобера, Томаса Манна, П'єра Реверді, Макса Якова, Жана Кокто та інші відіграли важливу роль у вихованні своєї уяви. THE WOMAN WHO READS
  30. v З 2007 року фахівець в сфері сучасного мистецтва і

    моди Жан- Луї Фроман проводить культурний проект The Woman Who Reads («Жінка, котра читає»), в рамках якого чоловік знайомить аудиторію в різних країнах зі спадщиною бренду і особистістю самої Коко Шанель за допомогою незвичайних тем, які він вибирає. v 6 червня 2018 року, в Венеції в Ca 'Pesaro International Gallery of Modern Art пройшла остання виставка, яка об'єднає в собі моду, персону самої Коко Шанель та книги! THE WOMAN WHO READS
  31. THE WOMAN WHO READS v Метою заходу є показати, якою

    людиною була Габріель Шанель саме через її ставлення до читання і книжок. Дана виставка є вже восьмою в рамках Culture Chanel. У квартирі Коко в Парижі на вулиці Камбон завжди була приголомшлива бібліотека, в якій знаходилися твори від давньогрецьких авторів до сучасників Шанель. v Венеціанська виставка була наповнена літературними аналогіями між роботами дизайнера і Гомера, Данте, Жана Кокто, Макса Жакоба. А більша частина предметів мистецтва продемонструє смак і любов Коко Шанель до класицизму і бароко.
  32. v В одноіменній книзі The Woman Who Reads, автор і

    куратор Жан-Луї Фромент висвітлює зв'язки між текстами, фотографіями, картинами, малюнками, коштовними ювелірними виробами, парфумами та дизайном одягу, виявляючи естетичну мову - це можна побачити у багатогранних внесках компанії Chanel. Тут світ моди - у світлі написаних слів, які сформували її життя. THE WOMAN WHO READS
  33. v Вплив Коко Шанель на високу моду було настільки сильним,

    що її - єдину з історії моди - журнал "Тайм" вніс до списку ста найвпливовіших людей XX століття. GABRIELLE BONHEUR "COCO" CHANEL