Upgrade to Pro — share decks privately, control downloads, hide ads and more …

Sulihivogató 2020

Sulihivogató 2020

Szabadhegyiadmin

January 03, 2021
Tweet

More Decks by Szabadhegyiadmin

Other Decks in Education

Transcript

  1. Kedves Érdeklődők! A rendkívüli járványügyi helyzet miatt nem tudjuk a

    nyíltnapot hagyományos keretek között megtartani. Keressük azokat a lehetőségeket, amivel a személyes találkozás hiányát enyhíteni tudjuk és megpróbáljuk Önöket korrekt módon tájékoztatni. Ebben a prezentációban az iskolánkat és képzési modellünket szeretnénk bemutatni, ezzel is megkönnyítve az iskolaválasztást. Az iskola honlapja www.szkk-gyor.hu és facebook oldala további lehetőségeket kínál az ismerkedésre. Úgy tervezzük, hogy január elején ismét felvesszük Önökkel a kapcsolatot és a megmutatjuk a leendő elsősök tantermeit és a jövő évi első osztályok osztályfőnökeit. A személyes találkozásig üdvözlettel: Iskolavezetés
  2. Kedves Szülők! Szeretnénk egy kis segítséget nyújtani abban, melyik iskolát

    érdemes választani gyermeküknek. Ezt a döntést 2021 január elején kell meghozniuk és erről az óvodában kell nyilatkozniuk. Ezután, akik a Szabadhegyi iskolát jelölték első helyen, azoknak érdemes egy szándéknyilatkozatot kitölteniük, amit az iskola portájáról lehet majd elvinni és ott is kell leadni 2021. február 12-ig. Elektronikus lehetőséget is biztosítunk. A szándéknyilatkozat letölthető lesz a honlapról és kitöltve vissza lehet küldeni az iskola email címére [email protected] Ennek a beiratkozásnál lehet jelentősége. Azonos pontszám esetén ez előnyt jelenthet.
  3. A regisztrációs nap (beiratkozás) 2021. április 15- 16-án lesz. Ekkor

    eldönthetik, hogy személyesen, vagy elektronikusan íratják be gyermeküket. Ismerkedjenek minél több intézmény kínálatával, hogy jól tudjanak dönteni. A mi iskolánk hagyományosan 2 nyílt napot tart, ahol a bemutató órák mellett a vezetés prezentál az információs órában. A szabadhegyis nyílt napra ellátogatóknak nyomtatott formában egy tájékoztatót nyújtunk át, ahol a legfontosabb elérhetőségek mellett egy rövid áttekintést adunk az intézményről. Ezt az összeállítás olvashatják a következő diákon:
  4. Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium Tájékoztató

    a leendő első osztályos tanulók szüleinek Győr, Konini u. 2-4. : 96/414-979 : 96/526-907 :[email protected] Honlap: www.szkk-gyor.hu
  5. A Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium

    1978-tól általános iskolaként, 1996-tól általános- és középiskolaként működik. Alapelvünk a befogadás, elhatárolódunk minden kirekesztéstől. Értelmes és sikeres életre kívánjuk tanítványainkat felkészíteni. Szándékaink szerint az iskolánkban végző diák szépen, jól beszél az anyanyelvén, fontosnak tartja a kommunikációt idegen nyelven is, becsüli az emberi teljesítményt, a magas szintű tudást. Intézményünket az idegen nyelvi képzés példaértékű műveléséért 2002-ben Európa Nyelvi Díjjal tüntették ki.
  6. Rövid tájékoztató az iskoláról: Az intézménybe 745 tanuló jár 29

    osztályba (25 általános iskolai és 4 gimnáziumi osztály). Az osztályok átlaglétszáma az általános iskolában 25, a gimnáziumban 33. 2020 szeptemberétől bevezetésre kerülő új Nat-tal az Értékközvetítő és képességfejlesztő pedagógiai program /ÉKP/ felmenő rendszerrel megszűnik az iskolában, de pozitívumait beépítjük Pedagógiai Programunkba. Első osztálytól egy európai – iskolamodell szerinti (két tanítós rendszerű) oktatásban részesülhetnek a tanulók angol vagy német nyelven. Taneszközeink az eltérő tartalomnak megfelelőek, melyek esztétikusak, a gyermekek problémamegoldó, ismeretforrás-kezelő képességét fejlesztik, és a diákokat a "befogadó" szerep helyett aktív alkotószerepre ösztönzik.
  7. Az iskola a gyermekek tanulási feladataiból a lehető legkevesebbet hárítja

    a szülői házra. A tananyag elsajátításának fő színtere az iskola. Ezt a tanórai differenciált és az adaptív tanulásirányítás módszerével biztosítjuk. Az intézmény az általános iskola 1-6 évfolyamán egész napos iskolaként működik, ami nem azonos az ismert napközis foglalkozásokkal. A kisiskolások délelőtt szervezett tanulási-tanítási foglalkozásokon vesznek részt. Délidőben ebédelnek, pihennek, játszanak pedagógus közreműködésével. Délután 16 óráig ismét tanórák, szervezett tevékenységek kerültek az órarendbe. Szervezünk reggeli ügyeletet, délutáni ügyeletet, gyermekétkeztetést.
  8. Továbbra is fontosnak tartjuk az ismeretátadás mellett a képességek fejlesztését

    a tanulási folyamatban. Egésznapos iskolaként megőrizzük a megszokottnál bővebb tantárgyi rendszert (kommunikációt, informatikát, néptáncot, mozgásművészetet, judot, aerobicot, sakkot, vizuális kultúrát, furulyát, stb. is oktatunk). Az angolt mint első idegen nyelvet tanuló diákok központi szövegértés mérés keretében adnak számot tudásukról a 6. osztályban (KER A1) és a 8. osztályban (KER A2).
  9. 1. A osztály órarendje a 2020/21. tanévben Hétfő Kedd Szerda

    Csütörtök Péntek 1. Magyar nyelv és irodalom Magyar nyelv és irodalom Magyar/ Matemetika kompetencia Társas és kognitív készégfejlesztés 1/ Technika,tervezés2 Magyar nyelv és irodalom 2. Etika, hit- és erkölcstan Testnevelés Angol1 Angol2 Angol kompetencia Angol1 Angol2 3. Testnevelés Mozgásművészet / Néptánc Magyar nyelv és irodalom Testnevelés Magyar nyelv és irodalom 4. Magyar/ Matemetika kompetencia Angolkompetencia Magyar nyelv és irodalom Mozgásművészet / néptánc Matematika 5. Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd 6. Matematika Énekzene Aerobic/Judo Furulya1/ Társas és kognitív készégfejlesztés2 Játék/ Szabadidő 7. Ének-zene Matematika Matematika Vizuáliskultúra* Játék/ Szabadidő 8. Furulya2 T echnika , tervezés 1 Magyar/ Matemetika kompetencia Magyar nyelv és irodalom Vizuáliskultúra* Játék/ Szabadidő 9. Kölyök atlétika Játék/ Szabadidő Játék/ Szabadidő ISK foci/ Játék/ Szabadidő Játék/ Szabadidő Játék/ Szabadidő * A tanítás magyar és angol nyelven folyik kéttanítós modellben.
  10. 2005 szeptemberében indult el az alsó tagozaton felmenő rendszerben a

    magyar-német projekt. Az akkreditált két tanítási nyelvű program az 1-8. osztályra érvényes, amely az anyanyelvi tudás fejlesztése és a magyar kultúra megismerése mellett a tanulók magas szintű idegennyelv-tudását és az idegennyelv-tanulás képességének fejlesztését szolgálja. A két tanítási nyelvű osztályok célnyelvi mérés keretében adnak számot tudásukról a 6. osztályban (KER A2) és a 8. osztályban (KER B1). A 2012/13. tanévben tehettek először a 8. évfolyamos németeseink ingyenes DSD B1 alapfokú nyelvvizsgát az intézményünkben. 6. osztályosaink próbálhatták ki elsőként Magyarországon az ingyenes ISV A2 nyelvi próbavizsgát a 2015/2016. tanévben. A célnyelvi mérések, nyelvvizsga-és a versenyeredmények is a magyar- német projekt hatékonyságát igazolják.
  11. 1. B osztály órarendje a 2020/21. tanévben Hétfő Kedd Szerda

    Csütörtök Péntek 1. Testnevelés Mozgásművészet/ néptánc Magyar nyelv és irodalom Matematik Magyar nyelv és irodalom 2. Etika/ hit- és erkölcstan Matematika Német 1 Német 2 Magyar/ Matemetika kompetencia Német 1 Német 2 3. Német 1/ Német 2 Német 1 Német 2 Magyar nyelv és irodalom Mozgásművészet / Néptánc/ Matematika 4. Magyar nyelv és irodalom Magyar nyelv és irodalom Furulya 1/ Társas és kognitív készégfejlesztés 2 Testnevelés Furulya 2/ Társas és kognitív készégfejlesztés 1 5. Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd 6. Vizuális kultúra** Technika és tervezés** Magyar nyelv és irodalom Magyar/ Matemetika kompetencia Játék/ Szabadidő 7. Vizuális kultúra* Ének** Matematika Német 1 Német 2 Játék/ Szabadidő 8. Magyar nyelv és irodalom Testnevelés Aerobic/judo Ének** Játék /Szabadidő 9. Kölyök atlétika Játék/ Szabadidő Játék, / Szabadidő ISK foci/ Játék/ Szabadidő Játék/ Szabadidő Játék/ Szabadidő *A tanítás magyar és német nyelven folyik kéttanítós modellben. **A tanítás német nyelven folyik.
  12. 2019/2020. tanévtől az 1.A osztály angolos, 1.B osztály németes, az

    1. C osztály egyik fele angolos, másik fele németes. Az „A” és a „B” osztályokban a nyelvet csoportbontásban tanítjuk. 9. évfolyamtól kapcsolódhatnak be iskolánk és más iskolák jó képességű tanulói a gimnáziumi képzésbe. A gimnáziumi osztály 11. és 12. évfolyamán a diákok az érettségire, a felsőfokú tanulmányokra készülnek fel. A 9. évfolyamtól a gimnazisták angol vagy német nyelven – az Európa-ismeretek tantárgy keretében – ismerkedhetnek meg az európai kultúra értékeivel.
  13. 2007 szeptemberétől hivatalosan is DSD iskola lett az intézmény. Ezzel

    a németet, mint első idegen nyelvet tanulók lehetőséget kapnak, hogy az érettségi évében ingyenesen letegyék a Kultuszminiszterek Konferenciája Német Nyelvi Diplomája II fokozatának felsőfokú „C” típusú vizsgáját. A DSD program megvalósítását német vendégtanár segíti.
  14. Ezt a leendő elsős szülőknek szóló tájékoztató füzetet nyomtatott formában

    is elérhetik az iskola portáján 2020. november 18-a után, amikor az első nyílt napot tartottuk volna. Az elmúlt években a színháztermünkben tartott információs órákon, illetve az óvodákban tartott szülői értekezleteken tartott prezentációnk anyagát láthatják a most következő diákon. A hozzákapcsolódó személyes élményeinket most nem tudjuk kapcsolni, de ha a mi iskolánkat választják, megtapasztalhatják, hogy mennyire színes és élménygazdag a mi egésznapos iskolamodellünk.
  15. SZABADHEGYI MAGYAR-NÉMET KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ ÁLTALÁNOS ISKOLA GRUNDSCHULE 25 osztály

    8. évfolyamig/ 25 Klassen bis zum 8. Jahrgang 612 tanuló Az intézmény felépítése Schulmodell SZABADHEGYI MAGYAR-NÉMET KÉT TANÍTÁSI NYELVŰ GIMNÁZIUM/ GYMNASIUM 4 osztály 4 Klassen 133 tanuló
  16. A Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium

    épülete 1978-ban nyitotta meg kapuit mint általános iskola, amely 1988 óta „Értékközvetítő és Képességfejlesztő” Program (ÉKP) alapján dolgozik az 1-6. évfolyamon egész, a 7-8. évfolyamon fél napos oktatási formában. 2020 szeptemberétől az 1. és 5. évfolyamon a program megszűnik az új Nat életbe lépésével.
  17. Az értékközvetítést, mint pedagógiai feladatot, a program megszűnése után is

    fontosnak tartjunk. Ezek a közvetítendő egyetemes emberi értékek: - humánum, - kötelesség, - felelősség, - együttérzés, - tolerancia, - becsület, - igényesség, - türelem, - tisztelet, - együttműködési készség, - önzetlenség, -magyarságtudat, - más népek tisztelete, - összetartozás a családban és nagyobb közösségekben, - tudás, - teljesítménytisztelet, - önbecsülés, - barátság, - békesség.
  18. Pedagógiai rendszerünk az ismeretátadás mellett a képességek fejlesztését hangsúlyozza a

    tanulási folyamatban. Sajátos tantárgyi rendszerünk, amely bővebb a megszokottnál: - kommunikáció, - informatika, - sakk, - érzékenyítés - színjátszás, - vizuális kultúra, - mozgásművészet: modern tánc vagy néptánc - aerobic - judo - furulya - kompetenciafejlesztés - társas- és kognitív képességfejlesztés
  19. • Főbb pedagógiai alapelveink: - képesség szerinti differenciált tanulásirányítás, -

    személyiségfejlesztő humánus bánásmód, - kulturált viselkedés és kommunikáció. • A tananyag elsajátításának fő színtere az iskola. • A diákokat széles tevékenységi (tanórai és tanórán kívüli) lehetőségekhez juttatjuk → tehetségek felismerése, fejlesztése, sikerélmény
  20. ISKOLÁNK JELLEMZŐI •1997: elindult felmenő rendszerben a gimnáziumi oktatás, és

    ennek keretében a német és angol nyelvű gimnáziumi képzés. •A tanuló két iskolafokot (alap és közép) járhat végig ugyanabban az iskolában. •2003: bővítés és felújítás – fejlődő infrastruktúra (tantermek, csoportszobák, könyvtár, informatikatermek, táncterem, öltözők, színházterem, lift) •2014: műfüves pálya (mindennap tesi!) •2015 : játszótér, rekortán borítású távolugró •2019: digitális táblák (19) és projektorok (13)
  21. A megújult iskolaépület Erneuertes Schulgebäude 1. Udvar és sportpálya– Hof

    und Sportplatz 400 férőhelyes színházterem– Theatersaal mit 400 Sitzplätzen Tárgyalóterem– Besprechungsraum 20 000 kötetes iskolai könyvtár–Schulbibliothek mit 20 000 Bänden
  22. A megújult iskolaépület Erneuertes Schulgebäude 2. Informatikai szaktanterem – Fachlabor

    für Informatik Iskolai menza– Schulmensa Emlékfal– Gedenkwand Kiállítóterem– Ausstellungsraum Terasz–Terrasse
  23. Iskolánk specialitása a DSD vizsga • A DSD nyelvvizsga ingyenesen

    lehető nálunk, mivel vizsgahelyszín vagyunk. • Ez a vizsga a Kultuszminiszterek Német Nyelvi Diplomájának megfelelő fokozatát adja: ISV A2 6. osztály DSD B1 8. osztály DSD B2-C1 12. osztály • A DSD C1 vizsga olyan nemzetközi felsőfokú nyelvvizsga, amelyet a külföldön tanulni kívánó diákoknak kell letenniük ahhoz, hogy az egyetemen vagy a főiskolánkülön nyelvi felvételi nélkül tanulhassanak. • A magyar felvételi eljárásban maximális pontszámot ér ez a vizsga.
  24. ÁLTALÁNOS ISKOLÁNK NYELVI SPECIALITÁSAI • 2000 szeptember: „Európa-ismeret” tantárgy (kidolgozása

    és bevezetése 1. osztálytól felmenő rendszerben: angol és német nyelven) • 2002: „Európai Nyelvi Díjjal” ismerték el a nyelvtanításban végzett innovatív munkánkat. • 2005 szeptember: Elindult az alsó tagozaton felmenő rendszerben a magyar-német projekt, egy egyedülálló kétnyelvű helyi tantervi rendszer.
  25. Két tanítási nyelvű iskola lettünk. • Az „Egy személy -

    egy nyelv” oktatási modell szellemiségének megfelelően a vizuális kultúrát és a színjátszást – kéttanítós modellben tanítjuk. • Alsó tagozaton az ének, a vizuális kultúra, az technika és tervezés tantárgyakat német nyelven, • 5. és 6. évfolyamon a célnyelvi civilizáció, az ének, a vizuális kultúra, az Európa-ismeret és a DSD tantárgyakat német nyelven, • 7. osztálytól a földrajz, az informatika, a célnyelvi civilizáció, az Európa-ismeret és a DSD tantárgyakat német nyelven is tanulják a diákok. • A 6. és 8. osztály év végén német nyelvből központilag meghatározott kötelező célnyelvi mérések folynak.
  26. Két tanítási nyelv 1-8. és normál német 5-8. osztály •

    2017/2018. tanévtől átalakítottuk a Pedagógiai Programunkat. • Nem tartunk felvételit az első osztályban, mivel nem szeretnénk ilyen korán dönteni a gyerekek nyelvoktatásának szintjéről. • 1-4. osztályokban azonos a nyelvi óraszám és követelmény szerint tanulnak. A döntés a nyelvi óraszámról és a vizsga szintjéről 4. év végén történik. • Az új csoportokban megkezdődik 5. osztályban a munka és a tanév végén van lehetőség az utolsó átjárásra. • 6. osztályban a németesek vagy célnyelvi vagy idegen nyelvi mérést írnak.
  27. Munkánk eredményességét tanulóink tanulmányi- és kulturális versenyeken elért sikerei, helyezései

    és a rendszeresen szervezett nagyműsorokon tanúsított színvonalas szereplései tanúsítják. Az iskola honlapján www.szkk-gyor.hu és a facebook oldalunkon megtekinthető.
  28. Projektről projektre 1997-2001 CERNET-projekt a közép-kelet európai régió országhatárokon átívelő

    többszintű együttműködési programja 2002 Először Magyarországon Európai Nyelvi Díjas iskola 2004 Világ-Nyelv Program (angol/német) nyelvtudás fejlesztési koncepció 2005 Magyar-német projekt az alsó tagozaton 2008 DSD-iskola lettünk Német Nyelvi Diploma B2/C1 fokozata - DSD II a gimnázium befejezésekor 2009 PASCH-iskola a Német Követség által a jövő partneriskolájának választott intézmény 2009 EdTWIN-projekt bilaterális képzési kooperáció 2009-2011 COMENIUS-projekt 2011-2013 több ország részvételével 2012-2013 Német Nyelvi Diploma B1 fokozata - DSD I az általános iskola befejezésekor 2015-2016 Német Nyelvi Diploma A2 fokozata DSD A2 6. osztály
  29. Tantárgyak/Fächer Óra- szám Csoport bontás Németül/angolul tanított tantárgyak 2 tanítós

    modell Etika Hit- és erkölcstan 1 X Magyar nyelv és irodalom 7 Magyar kompetenciafejlesztés 1 X Matematika 4 Matematika kompetenciafejlesztés 1 X Angol mint 1. idegen nyelv 2 X X Angol kompetenciafejlesztés 2 x x Német mint 1. idegen nyelv/ 4 X X Német kompetenciafejlesztés 1 x x Vizuális kultúra 2 X X Technika és tervezés 1 X X Ének-zene 2 X Testnevelés fiúknak Testnevelés lányoknak 3 Aerobic lányoknak Judo fiúknak 1 Moderntánc Néptánc 2 X Furulya 1 X Társas és kognitív képességfejlesztés 1 X
  30. Kulturális Tavasz Győrben Kulturfrühling in Győr A „Duna összeköt” projekt

    résztvevői TeilnehmerInnen des Projekts „Die Donau verbindet” Dr. Leopold Zechner Iskola– Szabadhegyi Közoktatási Központ