(ENG) I'm honoured to give a talk in Polish User Experience meetup - Tipi UX. In this presentation I tried my best to show how human perception and unperceptive technology can get aligned in order to give human-brain-friendly digital products and services.
https://www.facebook.com/events/437076047187858/
(PL) Na zaproszenie poznańskiej gałęzi inicjatywy Tipi UX miałam przyjemność podzielić się swoimi myślami względem doświadczeń użytkownika (UX) przy produktach cyfrowych i usługach w odniesieniu do kognitywistyki, zapewniania jakości oprogramowania a także badań jakościowych z obszaru etnologii i etnografii.
Opis prelekcji:
Choć sami jesteśmy ludźmi, czasami okazuje się, że nie do końca wiemy jak ludzkie mózgi działają.
W swoim wystąpieniu Ola podzieli się dobrymi praktykami względem projektowania i testowania interfejsu graficznego oraz interakcji aplikacji webowych i mobilnych, mając na uwadze zarówno współpracę w zespole projektowym jak i użytkownika końcowego. Określi również jakie percepcyjnie przyjazne praktyki warto przenieść na grunt projektowania usług.
W prezentacji znajdziecie następujące treści:
- zasadzki umysłu czyhające na nas jak i na użytkowników przy interakcji z softem (kognitywistyka życia codziennego IT) jak i
- znaczenie neuroróżnorodności (neurodiversity, cognitive diversity)
- trochę teorii naukowych do wykorzystania w praktyce (m.in. heurystyki poznawcze, Gestalt, psychologia ekologiczna, metafory)
- jak być "human brain-friendly"
-testy użyteczności okiem QA (m.in. wtyczki web, macierz testów korytarzowych)
- checklisty testera użyteczności