Upgrade to Pro — share decks privately, control downloads, hide ads and more …

AAselff - roboty budowlane

AAselff - roboty budowlane

Serwis www.aarsleff.com.pl firmy Aarselff sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem oraz specjalizuje się w wykonaniu robót fundamentalnych. Głównym profilem działalności firmy są roboty palowe i wzmocnienia gruntu przy wykorzystywaniu technologii pali prefabrykowanych, m.in.: pali żelbetowych, pali stalowych czy drewnianych. Klienci mogą znaleźć również w ofercie roboty hydrotechniczne i zabezpieczenie skarp, osuwisk oraz głębokich wykopów.
Na serwisie internetowym firmy dostępne są gotowe projekty oraz informacje na temat stosowanych technologii. Sukces firmy tkwi w wykwalifikowanej kadrze oraz doskonałym zapleczu. To właśnie dzięki tym czynnikom przedsiębiorstwo zyskało wielu zadowolonych i zaufanych klientów. Aarsleff stawia przede wszystkim na jakość oraz terminowość realizowanych robót.

Avatar for AArsleff

AArsleff

May 28, 2014
Tweet

More Decks by AArsleff

Other Decks in Business

Transcript

  1. Rozwiązania konstrukcyjne palisad można podzielić ze względu na:  trwałość:

    trwałe i tymczasowe;  rozwiązanie konstrukcyjne pali wchodzących w skład palisady:  liczbę pali o różnych przekrojach wchodzących w skład palisady: jednorodne i kombinowane;  rozstaw pali;  schemat statyczny;  sposób podparcia. Podział palisad stalowych
  2. Charakterystyka technologiczna pali stalowych Prawidłowo dobrane pale stalowe łatwo załadować,

    transportować, rozładowywać i podnosić na placu budowy bez uszkodzeń i deformacji trwałych. W zależności od rozwiązania konstrukcyjnego mogą charakteryzować się znaczną (np. rury z dnem otwartym) lub ograniczoną pogrążalnością i znaczną nośnością (rury z dnem zamkniętym).
  3. Zagrożeniedla pali stalowych stanowią duże, niezidentyfikowane wcześniej przeszkody zalegające w

    gruncie (głazy, bruki morenowe) lub niewłaściwy dobór pala lub parametrów urządzenia pogrążającego (młota, wibratora, wciskarki hydraulicznej) do warunków gruntowych, długości i sztywności pogrążanego pala. Charakterystyka technologiczna pali stalowych
  4. Podstawowe technologie pogrążania elementów stalowych w gruncie Wbijanie - metoda

    bardzo wydajna i skuteczna, stosowana zwykle do palisad trwałych, inwazyjna, powodująca drgania i hałas i wymagająca w tym zakresie osłony pomiarowej w sąsiedztwie obiektów wrażliwych. Wibrowanie – metoda wydajna, najczęściej stosowana i z reguły skuteczna, stosowana do palisad tymczasowych i trwałych, w zależności od wersji technologicznej mniej lub bardziej inwazyjna, powodująca drgania i hałas i wymagająca w tym zakresie osłony pomiarowej w sąsiedztwie obiektów wrażliwych.
  5. Wciskanie - metoda średnio wydajna, skuteczna lub bardzo skuteczna w

    zależności od wersji technologicznej oraz wykorzystywanych sposobów wspomagania, stosowana także z podpłukiwaniem lub podwiercaniem, w zależności od wersji technologicznej wymagająca lub nie wymagająca platformy roboczej. Wwiercane - metoda rzadko w praktyce wykorzystywana do pogrążania rur stalowych. Wkręcanie - technologia nieznormalizowana i wykorzystywana ewentualnie jako pomocnicza. Podstawowe technologie pogrążania elementów stalowych w gruncie Wkręcanie - technologia nieznormalizowana i wykorzystywana ewentualnie jako pomocnicza.
  6. Ze względu na różnorodność metod pogrążania pali stalowych wymagania w

    zakresie platform roboczych mogą być elastycznie dostosowywane do wymagań konkretnego projektu. Pale i palisady stalowe mogą być pogrążane: • na lądzie z lądu (wszystkie metody pogrążania); • w wodzie i na lądzie z wody (z platformy pływającej), • w wodzie z lądu (młoty lub wibratory na dźwigu) oraz • w wodzie i na lądzie bez platformy przy wykorzystaniu wcześniej pogrążonych pali/grodzic (samokroczące wciskarki hydrauliczne). Platformy robocze
  7. Na wykorzystywane w projektowaniu i wykonawstwie rozwiązania technologiczne i materiałowe

    zabezpieczeń głębokich wykopów wpływ mają koszt materiału i robót, warunki gruntowo-wodne (wykonalność robót i ryzyko z tym związane), tradycja lokalna oraz pomysł na efektywne wykorzystanie obudowy wykopu (technologicznie i konstrukcyjnie). Zakres stosowania palisad stalowych Podstawową formą zabezpieczenia wykopów zlokalizowanych co najmniej w części poniżej zwierciadła wody gruntowej lub w sąsiedztwie obiektów wrażliwych na osiadania są palisady z grodzic stalowych.
  8. Zakres stosowania palisad stalowych W przypadku stalowych palisad trwałych o

    zwiększonych kosztach początkowych zabezpieczenia w stosunku do rozwiązań tymczasowych decydują praktycznie wyłącznie koszty „traconego” materiału z ewentualnymi naddatkami na ubytki korozyjne.
  9. W tego rodzaju analizachoddziaływania na środowisko zabezpieczeń głębokich wykopów te

    wykonywane z elementów stalowych uzyskują niższe wskaźniku zużycia energii od palisad żelbetowych i ścian szczelinowych. Zakres stosowania palisad stalowych Wynika to z przede wszystkim z możliwości odzyskania i poddania pełnemu recyclingowi materiałowemu podstawowego materiału konstrukcyjnego jakim jest stal.
  10. Projektując sposób zabezpieczenia głębokiego wykopu rozważania należy zacząć od palisad

    stalowych (ścian berlińskich, grodzic stalowych lub w ostateczności ścian kombinowanych), które jako elementy tymczasowe i odzyskiwane stanowią najszybszy i najbardziej ekonomiczny sposób zabezpieczenia wykopów o głębokości do kilkunastu metrów.