Upgrade to Pro — share decks privately, control downloads, hide ads and more …

11 ПЕРЕДОВА ПРАКТИКА, ЗАПОБІГАННЯ УСКЛАДНЕННЯМ

PHC
February 22, 2020

11 ПЕРЕДОВА ПРАКТИКА, ЗАПОБІГАННЯ УСКЛАДНЕННЯМ

PHC

February 22, 2020
Tweet

More Decks by PHC

Other Decks in Education

Transcript

  1. Мета навчання Наприкінці цієї лекції ви будете в змозі: •

    Описати деякі з ускладнень, асоційованих із критичними захворюваннями, та передову практику їх профілактики. • Описати, як використання контрольного списку чи пакету послуг може допомогти впровадити передову практику • Описати потенційні переваги пакету ABDCDEF і способи його застосування!
  2. Пацієнти з критичними захворюваннями піддаються ризику виникнення ускладнень у коротко-

    та довготерміновій перспективі Пацієнти з критичними захворюваннями вразливі, тому що вони страждають від комплексних захворювань, одно- або поліорганної недостатності, та їм часто необхідні інвазивний моніторинг і терапія.
  3. Передова практика запобігання ускладненням Основний виклик – це РЕАЛІЗАЦІЯ. Як

    усі пацієнти, що відповідають критеріям, отримую належні профілактичні втручання? Пакет Робочий листок із щоденними цілями QI-проекти Контрольний список Міждисциплінарні обходи Обходи з питань якості
  4. Інструменти впровадження • Контрольні списки: – інструменти, які можна використовувати

    в режимі реального часу для поліпшення комунікації, посилення роботи в команді, зменшення кількості помилок і несприятливих подій: – Наприклад, влючення до інструментарію контрольного списку інтубації – Контрольний список ВООЗ із хірургічної безпеки • http://www.who.int/patientsafety/safesurgery/checklist/en/ • ПАКЕТИ послуг: – набір доказових методів, які при одночасному та належному застосуванні покращують результати пацієнтів (більше, ніж при застосуванні окремо): наприклад, пакет при сепсисі, пакет ABCDEF.
  5. Інструменти впровадження • Міждисциплінарні обходи: – формальне спілкування між різними

    надавачами медичних послуг (медсестри, фармацевт, фізіотерапевт, лікарі, спеціаліст із респіраторної терапії тощо) – спонукають до дотримання належної практики (напр., робочі листки з щоденними цілями, контрольні списки) – підхід, орієнтований на пацієнта. • Використовуйте підхід підвищення якості, щоб визначити, який інструмент використовувати (наступна лекція).
  6. Контрольний список допомагає запобігти ЗК • Використовуйте простий контрольний список

    під час введення ЦВК в якості нагадування: перевага надається підключичному введенню вимити руки, користуватися шапочкою для волосся, щитком для обличчя вдягнути стерильний халат і стерильні рукавички накрити все тіло пацієнта стерильним простирадлом використовувати хлоргексидин для очищення шкіри щоденне нагадування: зняти, якщо більше не потрібний Використання контрольного списку під час введення знизило частоту випадків зараження крові
  7. Запобігання ВАП Перевага надається пероральній інтубації перед носовою. Використовувати новий

    дихальний контур апарата ШВЛ для кожного пацієнта. Утримувати пацієнта в напівлежачому положенні: узголів’я ліжка на 30-45° Хоча ВАП діагностувати важко, вона асоційована зі значними рівнями смертності, захворюваності, тривалим перебуванням у ВІТ і витратами системи охорони здоров'я. Це діючі стандарти догляду.
  8. Запобігання ВАП Рутинна заміна ETT неефективна для зниження частоти ВАП

    або набряків дихальних шляхів. Проводити регулярний антисептичний догляд за ротовою порожниною: краще рідина для полоскання рота або гель із хлоргексидином. Після того, як пацієнт пройде вентиляцію, замінити контур, якщо він забруднений або пошкоджений, але рутинно не замінювати. Періодично зливати та виливати конденсат у трубках. Використовуйте вбудовану систему закритої аспірації
  9. Запобігання ВАП: контур У дорослих замінюйте тепловологообмінник при несправності, забрудненні,

    зволоженні або кожні 5–7 днів. Розгляньте можливість використання спеціалізованого ендотрахеального апарату з підскладочними пристроями аспірації: - обмежити аспірацію ротоглоткових виділень. Щодня скоординовано проводити ТСД
  10. Запобігання ВТЕ Нерухомість Гіперкоагуляція ЦВК (стегновий > ІЮ > СК)

    Якщо розвивається ВТЕ, пацієнт може відчувати: місцеві симптоми набряки, біль, еритема ураженої кінцівки або посттромботичний синдром симптоматична або летальна тромбоемболія легеневої артерії Захворюваність на ВТЕ у ВІТ - близько 10%.
  11. Запобігання ВТЕ Критично хворі дорослі та підлітки піддаються помірному ризику

    ВТЕ та повинні отримувати профілактику. Діти молодшого віку також можуть отримати від цього переваги, якщо наявний підвищений ризик: тромбофілія патологічне ожиріння
  12. Запобігання ВТЕ • Використовуйте фармакологічну профілактику для пацієнтів із помірним

    ризиком, яким не загрожує значна кровотеча: – низькомолекулярний гепарин (НМГ): • еноксапарин 40 мг підшкірно на день • далтепарин 5000 одиниць підшкірно на день • за ниркової недостатності зменшити дозу НМГ (крім дальтепарину) * краще, ніж дозування НДНГ двічі на день, завдяки зниженню рівнів ЛЕ, ГІТ, економії витрат і простоті введення. – низькодозований нефракційний гепарин (НДНГ): • 5000 одиниць підшкірно кожні 8 чи 12 годин.
  13. Запобігання ВТЕ Використовуйте механічну профілактику, якщо пацієнт має помірний ризик

    ВТЕ і ризик значної кровотечі: – пристрої переривчастої пневматичної компресії (можуть бути кращим варіантом) – градуйовані компресійні панчохи – не забудьте перейти на фармакологічний засіб, щойно зменшиться ризик виникнення кровотечі.
  14. Запобігання виразкам шлунка та пов'язаній із ними кровотечі Хворі, що

    перебувають у критичному стані, піддаються підвищеному ризику пошкодження слизової шлунку: порушений кровотік до слизової накопичення шлункової кислоти. Два незалежні фактори ризику: ІВЛ понад 48 годин наявність коагулопатії або тромбоцитопенії.
  15. Запобігання виразкам шлунка та пов'язаній із ними кровотечі • Послабити

    фактори ризику: – підтримувати гемодинаміку (наприклад, рання реанімація) – зняти з ІВЛ якнайшвидше (наприклад, ТСД) – розпочати раннє ентеральне харчування для захисту слизової. • Фармакологічне зниження вироблення кислоти: – блокатори рецепторів гістаміну-2 (H2R) – інгібітор протонної помпи (ІПП): • ефективніший для запобігання клінічно значущій кровотечі в ШКТ, але може бути асоційований із більшим ризиком розвитку пневмонії й інфекції Clostridium difficile.
  16. Харчова підтримка • Ентеральне годування (ЕГ) корисне, оскільки: – запобігає

    атрофії ворсинок кишківника – знижує рівень інфекційних ускладнень – знижує захворюваність на виразку шлунка. • Розглядайте парентеральне годування (ПГ), тільки якщо ентеральне годування неможливе або недостатнє: – через 7 днів у ВІТ – раннє застосування ПГ асоційоване з підвищеним ризиком інфекції та більшими витратами, але не дає клінічних переваг. Годуйте, лише коли пацієнт знаходиться в напівлежачому положенні
  17. Харчова підтримка Починайте ЕГ протягом 24-48 годин після госпіталізації, після

    початку реанімації. Використовуйте стандартні, місцеві рецептури. Годуйте грудних дітей зцідженим грудним молоком. Оцініть добові потреби в калоріях і білках. Почніть із низького рівня, поступово піднімайте до цільового, відстежуйте непереносимість: - гіпокалорійне (40–60%) годування може бути так само корисним.
  18. Рання рухливість і фізичні вправи Набута в ВІТ слабкість характеризується

    нервово-м’язовою слабкістю та фізичними обмеженнями: Через 1 рік у пацієнтів, що мали ГРДС, спостерігалася хронічна втрата м'язової маси, проксимальна м'язова слабкість і втома, й лише 50% повернулися на роботу: нечасто спостерігається в дітей препубертатного віку. Слабкість через: безпосереднє ушкодження нервів або м’язів запальні стани ліки (наприклад, НМБ або стероїди) метаболізм (наприклад, гіперглікемію, недоїдання) нерухомість та атрофію.
  19. Протокол із ранньої рухливості та фізичних вправ Крок 1: Розпізнати

    готовність до вправ Крок 2. Забезпечити відповідний рівень активності на основі оцінки за RASS (протокол дослідження ACT-ICU, 2012 р., детальну інформацію див. в «Інструментарії») Крок 3. Оцінити результативність Крок 4. Відпочити на наступний день
  20. Протокол із ранньої рухливості та фізичних вправ • Це безпечно

    та реалістично для критично хворих на ШВЛ. • Покращує результати пацієнта: – збільшує силу м’язів, функціональну рухливість і незалежність – знижує рівні делірію – скорочує кількість днів ІВЛ – скорочує тривалість перебування в ВІТ – рятує життя!
  21. Пакет ABCDEF Пробудження та координація дихання Вибір легкої седації Моніторинг

    і контроль делірію Рання рухливість і фізичні вправи Серед переваг: менше днів на ШВЛ, менша тривалість перебування, нижчі показники делірію, віддалених когнітивних порушень та інвалідності, смертності. Дослідження тривають Сім’я Розробіть у своїй лікарні робочий процес, який дозволить надійно впроваджувати всі підходи для забезпечення оптимальних результатів.
  22. Висновок: передова практика запобігання ускладненням Ускладнення Профілактичні Венозна тромбоемболія (ВТЕ)

    Антикоагулянти або пристрої пневматичної компресії Вентилятор-асоційована пневмонія (ВАП) Підняття узголів’я ліжка, догляд за ротовою порожниною, закрита система відсмоктування Катетер-асоційовані інфекції кровотоку (ІК) Контрольний список для забезпечення стерильного Виразки шлунка та шл. кровотечі Блокатори рецепторів гістаміну, ІПП Ентеральне годування Інфекції сечових шляхів Стерильне введення сечових катетерів Пролежневі Повертайте пацієнта Слабкість, викликана перебуванням у ВІТ, і делірій Рання мобілізація
  23. Підсумок • Критично хворі пацієнти піддаються ризику ускладнень у ВІТ,

    і впровадження перевірених простих втручань може знизити ці ризики. • Розгляньте можливість використання контрольних списків, пакетів послуг або міждисциплінарних обходів, щоб забезпечити те, що пацієнти отримують належні втручання. • Пакет - це сукупність доказових втручань, які за паралельного застосування покращують результати пацієнта (напр., пакет на випадок сепсису).
  24. Подяки Автори Д-р Charles David Gomersall, лікарня принца Уельського, SAR

    Гонк-Конг, Китай, д-р Steven Webb, Королівська лікарня м. Перт, Австралія Д-р Janet V Diaz, ВООЗ, консультант, Сан-Франциско, Каліфорнія, д-р Satish Baghwanjee, Університет Вашингтона, США Д-р Kobus Preller, лікарня Адденбрук, Кембридж, Велика Британія Д-р Paula Lister, лікарня Great Ormond Street, Лондон, Велика Британія Д-р Neill Adhikari, Центр наук про здоров'я у Саннібруку, Торонто, Канада