Upgrade to Pro — share decks privately, control downloads, hide ads and more …

Tylko Chrystus

Tylko Chrystus

Akademickie Spotkania Biblijne

November 05, 2013
Tweet

More Decks by Akademickie Spotkania Biblijne

Other Decks in Science

Transcript

 1. Ewangelia Jana 14:1-6 Jan 14:1 Nie ulegajcie trwodze! Wierzcie w

  Boga i we Mnie wierzcie. 2 W domu mojego Ojca jest wiele mieszkań. Gdyby było inaczej, powiedziałbym wam, bo przecież idę przygotować wam miejsce. 3 A gdy pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 A tam, dokąd Ja idę, drogę znacie. 5 Wtedy odezwał się Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, skąd możemy znać drogę? 6 Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.
 2. Ewangelia Jana 14:7-11 7 Skoro Mnie znacie, poznacie i mojego

  Ojca; od teraz też Go znacie – i zobaczyliście Go. 8 Wtedy Filip wtrącił: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. 9 Jezus odpowiedział: Tyle czasu jestem z wami i jeszcze Mnie nie poznałeś, Filipie? Kto Mnie zobaczył, zobaczył Ojca. Jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów, które do was kieruję, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który jest obecny we Mnie, dokonuje swoich dzieł. 11 Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie; a jeśli to dla was za trudne, niech was przekonają choćby same dzieła.
 3. Tylko Jezus! Jan 14:6 Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą

  i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.
 4. Aż Jezus! Jan 14:9 Jezus odpowiedział: Tyle czasu jestem z

  wami i jeszcze Mnie nie poznałeś, Filipie? Kto Mnie zobaczył, zobaczył Ojca. Jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów, które do was kieruję, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który jest obecny we Mnie, dokonuje swoich dzieł. 11 Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie; a jeśli to dla was za trudne, niech was przekonają choćby same dzieła.
 5. Aż Jezus! Jan 1:18 Boga nikt nigdy nie widział; objawił

  Go On, Jedyny zrodzony Bóg, który jest w łonie Ojca
 6. Aż Jezus! Hebr. 1:6 A gdy wprowadza Pierworodnego na świat,

  mówi (Bóg): Niech Jemu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. 7 O aniołach wprawdzie powiedziano: On swych aniołów czyni wichrami, a swoje sługi płomieniami ognia; 8 lecz o Synu: Twój tron, o Boże, trwa na wieki, berłem prawości berło Twojego Królestwa. 9 Ukochałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś bezprawie; dlatego Twój Bóg namaścił Cię, o Boże, olejkiem radości, jak żadnego z twoich towarzyszy.
 7. Aż Jezus! Flp 2:6 On, choć istniał w tej postaci,

  co Bóg, nie dbał wyłącznie o to, aby być Mu równym. 7 Przeciwnie, wyrzekł się siebie, przyjął rolę sługi i był jak inni ludzie. A gdy już stał się człowiekiem, 8 uniżył się tak dalece, że był posłuszny nawet w obliczu śmierci, i to śmierci na krzyżu. 9 Dlatego Bóg szczególnie Go wywyższył i obdarzył imieniem znaczącym więcej niż wszelkie inne, 10 aby na dźwięk imienia Jezus zgięło się każde kolano w niebie, na ziemi, pod ziemią 11 i aby każdy język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem – na chwałę Boga Ojca.
 8. Jezus - Arcykapłan • Otrzymał tą pozycję z Bożego wyboru.

  • Sprawuje kapłaństwo nieprzemijające. • Złożył tylko jedną, doskonałą, wystarczalną ofiarę. • Doświadczony we wszystkim z wyjątkiem grzechu.
 9. Teraz więc… • Kto jest Twoim pośrednikiem? • Bóg patrzy

  na Ciebie przez pryzmat Jezusa! • Ty też jesteś kapłanem!