Upgrade to Pro — share decks privately, control downloads, hide ads and more …

RumRock Live X. Bacoo, Don Q Vermouth Cask Finnish, Paranubes

RumRock
January 25, 2021

RumRock Live X. Bacoo, Don Q Vermouth Cask Finnish, Paranubes

Tentokrát se nás rozhodla podpořit společnost Fénix Drinks a přichystali si pro nás online degustaci svých rumů, a to velmi zajímavých. Na co se můžete těšit?
Bacoo 7, Don Q Vermouth Cask Finnish, Paranubes.
Na všetečné dotazy odpovídali zahraniční hosté: Ian Matthews z Bacoo Rum, Duncan Hayter z Don Q, Philip Gilier z Paranubes Rum a Sámer Selbak.

RumRock

January 25, 2021
Tweet

More Decks by RumRock

Other Decks in Education

Transcript

 1. Ian Matthews není ve světě za barem žádným cizincem. Leštil

  nádobí a válel těsto, už když mu bylo šest let. Díky těmto zkušenostem dokáže ocenit lokální barové scény a porozumět výzvám, kterým čelí – a to i se svými zkušenostmi globálního distributora na kompetitivních trzích napříč čtyřmi kontinenty. „Miluju kombinování globálních znalostí a lokálních kulturních specifik. Měli bychom mít více adaptací mezinárodních receptů a být schopni vyprávět jejich příběh v globálním měřítku.“ Ian Matthews – Proof Strength
 2. Bacoo (BAK-HU) je zlomyslný bájný duch, který se údajně vyskytuje

  v Karibiku. Bacoo's mají magické schopnosti, a nejčastěji je najdete pohupovat se na vlnách Karibiku v prázdných rumových lahvích - třeba právě v lahvích od Bacoo Rumu. Většina velkých výrobců rumu dováží třtinovou šťávu a melasu s různých částí světa, a nemá tak kontrolu nad samotným pěstováním suroviny. Třtina na Bacoo Rum se pěstuje a zpracovává na jednom pozemku v Dominikánské republice, a na stejném ostrově pak hotový rum i zraje a je lahvován. Bacoo je "farm to glass" rum - a to mu dodává výjimečnou stálost a kvalitu.
 3. Dědictví / Heritage Příběh začíná u Dona Sebastiána Serrallése (nalevo),

  který imigroval do Portorika z Katalánska kolem roku 1820. Krátce poté založil plantáž s cukrovou třtinou Hacienda Teresa a založil v Ponce rodinu. Jeho syn Don Juan založil v roce 1861 Hacienda Mercedita, pojmenovanou po jeho ženě Mercedes. Už v roce 1865 Don Juan Serrallés vyrobil prvních pár soudků rumu na copper still dovezené z Francie. Roku 1934 po ukončení prohibice začala Destilería Serrallés vyrábět rum, který je až dodneška nejoblíbenějším rumem v Portoriku. Pojmenovali ho Don Q, po známé literární postavě a oblíbenci rodiny – není jím nikdo jiný než Don Quijote de la Mancha od Miguela Cervanta.
 4. Výroba / Rum Making Don Q je tradiční suchý rum

  španělského typu, vyráběný bez přidaných cukrů, barviv nebo aditiv. Mimo výroby rumů jsou naší vášní i inovace. Již 55 let některé naše rumy zrají metodou solera, a používáme je v některých z našich blendů.
 5. Výroba / Rum Making Používáme vlastní kvasinky a povrchovou vodu

  přirozeně filtrovanou přes vyvřeliny. Náš proces zahrnuje jednoduchou a opakovanou column destilaci pro výrobu našich těžkých, středních a lehkých rumů používaných v blendech. Blendy pak zrají v sudech z amerického bílého dubu. Krátká fermentace: 36 - 48 hodin (lehké rumy) Dlouhá fermentace: 7-10 dní (těžké rumy)
 6. Lihovar Serrallés si vedle výjimečné kvality svých produktů zakládá také

  na environmentálně odpovědném přístupu k produkci a využití obnovitelných energií, a je jedním z nejekologičtějších výrobců lihovin na světě. V lihovaru Serrallés přistupujeme k udržitelnosti jako k výzvě – jak najít ekologicky odpovědné řešení, které ale bude ekonomicky smysluplné pro firmu. Náš program na nakládání s odpadní vodou nám umožňuje nejen maximalizovat naši produkční kapacitu, ale také přináší významné úspory energií a nákladů. Životní prostředí / Environment
 7. Inovace vždy byla v srdci přístupu rodiny Serrallés. Don Q

  Double Aged Vermouth Cask Finish překonává očekávaní a nabízí milovníkům rumu nový a inovativní způsob jak obohatit známé koktejly. Po pěti až osmi letech zrání v amerických dubových sudech je tato vyjímečná směs dokončená několikatýdenním zráním v 600litrových italských sudech od vermutu. Působením mezi vzácnou směsí rumů a sladkým dřevem nasáklým vermutem vznikají náznaky třešní a rozinek, medu, tmavé čokolády a vanilky