Upgrade to Pro — share decks privately, control downloads, hide ads and more …

Jakie zalety mają laptopy poleasingowe?

Jakie zalety mają laptopy poleasingowe?

Próbujemy tutaj pokazać, jaką wartość dla konsumentów stanowią komputery poleasingowe szczególnie w kontekście uwzględnienia ich stosunku ceny do jakości. Planując kupno komputera mobilnego, czy to notebooka, czy też może lekkiego i wydajnego ultrabooka, który ma być wykorzystywany przede wszystkim do pracy zarobkowej, często pojawia się kwestia, czy naprawdę są jeszcze jakieś poważne różnice między komputerami konsumenckimi i tymi biznesowymi. Historyczne granice pomiędzy kategoriami produktowymi, na nowoczesnym rynku, są obecnie silnie zachwiane, zdarzają się mocne modele „cywilne” i niezbyt skomplikowane urządzenia dla zawodowców, niemniej ciągle znajdujemy wiele istotnych różnic między laptopami konsumenckimi, z dyskontów elektroniki, a komputerami przenośnymi klasy biznes, projektowanych dla użytkownika korporacyjnego.

Laptopy Poleasingowe

June 09, 2019
Tweet

Other Decks in Technology

Transcript

  1. Wstęp: Rozważając zakup komputera przenośnego, czy to laptopa, czy też

    lekkiego i mocnego ultrabooka, który ma być używany przede wszystkim do pracy, rozsądnie wynika pytanie, czy istnieją jeszcze jakieś istotne różnice między laptopami konsumenckimi i biznesowymi. Tradycyjne granice pomiędzy grupami produktowymi, na współczesnym rynku, są obecnie mocno zachwiane, zdarzają się ultra-wydajne modele „cywilne” i proste maszyny dla profesjonalistów, niemniej ciągle istnieje kilka istotnych różnic między laptopami konsumenckimi, z marketów elektroniki, a komputerami przenośnymi klasy biznes
  2. Bezpieczeństwo Zarówno w zakresie gromadzonych i przetwarzanych na pokładzie urządzenia

    danych, jak i samego komputera. Laptopy klasy biznes zawierają, praktycznie jako standard, szereg biometrycznych zabezpieczeń dostępu do urządzenia, od ciągle doskonalonych czytników linii papilarnych, poprzez kamery 3d skanujące twarz użytkownika, po egzotyczne systemy uwierzytelniania na bazie indywidualnego rozkładu naczyń krwionośnych w naszej dłoni. Same urządzenia chronione są przed kradzieżą i dostępem niepowołanych osób poprzez fizyczne zabezpieczenia, takie jak na przykład Noble Wedge Lock, czy Kensington Lock, które pozwalają trwale zamocować laptop do bezpiecznego elementu biura lub otoczenia. Także oprogramowanie, często sprzedawane wraz z laptopem klasy biznes, umożliwia łatwiejsze administrowanie bezpieczeństwem danych na komputerach firmowych.
  3. Windows 10 Pro System operacyjny który jest dostarczany wraz z

    większością komputerów biznesowych, zawiera szereg praktycznych rozwiązań, których nie oferuje konsumencka wersja Home: 1. Bitlocker, czyli możliwość zaawansowanego szyfrowania i chronienia danych na dysku komputera, 2. Pulpit zdalny, czyli możliwość otrzymania pomocy od informatyka helpdesku podłączającego się z oddalonego komputera, 3. Praca w domenie firmowej, 4. Sklep Windows i Windows Update dla Firm, 5. Ustanawianie na komputerze wirtualnych maszyn Hyper-V, 6. Inne grupowe narzędzia administracyjne, jak na przykład ustanawianie określonych zasad użytkowania komputera dla wszystkich pracowników.
  4. Jakość wykonania Laptopy biznesowe są zbudowane z daleko lepszych materiałów

    i przygotowane do znacznie dłuższego cyklu życia, niż jednostki konsumenckie. Brutalna prawda na temat sprzętów, które kupujemy w marketach elektroniki, to fakt, że w większości wypadków wytrzymują one z trudem do końca 24 miesięcznej gwarancji dla osoby fizycznej. Potem często nie nadają się nawet do naprawy czy rozbudowy, jako że kluczowe elementy są zwyczajnie przylutowane, czy też przyklejone. Laptopy klasy biznes powstają w oparciu o kompletnie inne założenia. Chociaż gwarancja dla przedsiębiorcy to teoretycznie tylko 12 miesięcy, markowy komputer biznesowy nie ma prawa popsuć się ani po dwóch, czy też trzech latach pracy. Obudowy wykonane ze szlachetnych włókien węglowych, metali, takich jak aluminium, tytan czy stal oraz solidne zawiasy, pięta achillesowa wszystkich laptopów, są zupełnie innej klasy niż w produktach konsumenckich. Zasadą jest, że sposób montażu laptopa biznesowego umożliwia jego modernizację i to nie tylko o proste elementy, jak pamięć RAM, czy magazyn danych, ale nierzadko pozwala wymienić procesor, czy kartę graficzną. Same komputery przechodzą szereg testów, w tym, jak wypadku modeli Lenovo ThinkPad, o specyfikacji MIL-SPEC 810-G stworzonej przez Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Niektóre komputery mają klawiatury odporne na zalanie, wszystkie natomiast są sztywne i wytrzymałe, przygotowane do długiej pracy w korporacjach i SME.
  5. Możliwość konfiguracji i wyboru opcji: Laptopy biznesowe, kupowane do firmy

    na dłużej, muszą wypełniać zróżnicowane potrzeby różnych kategorii pracowników. Muszą też być silnie zestandaryzowane, dla ułatwienia serwisowania i pracy wewnętrznego zespołu informatyków przedsiębiorstwa. Standardem zatem stała się możliwość bardzo daleko idącej indywidualizacji takiego komputera, w ramach jednego modelu, na przykład Lenovo T440. Większość produktów wiodących firm, takich jak Lenovo, Dell czy Hewlett-Packard, oferuje klientom biznesowym niemal nieskończony wachlarz wyboru opcji konfiguracji laptopa biznesowego: Różne warianty procesorów, od niskonapięciowych po potężne jednostki desktopowe. Dostępne są tu warianty o różnych liczbach jąder i wątków, dostarczane co do zasady przez Intel (serie Intel Core i5 i Intel Core i7), Pamięci RAM i rozmiary/rodzaje magazynów danych HHD i SSD. Współcześnie, praktycznie każdy komputer biznesowy pracuje na półprzewodnikowych, szybkich dyskach bez elementów ruchomych (SSD), które wyparły powolne dyski HDD (nawet w wypadku tych starszych rozwiązań, dyski HDD klasy biznes pracowały z prędkością 7200 obrotów na minutę vs. 5400 obrotów dysku konsumenckiego), Rodzaje i rozdzielczości ekranów (również w zakresie typów matryc oraz obsługi dotyku). Możliwość instalacji filtrów prywatyzujących wypełniających wymogi przepisów o Ochronie Danych Osobowych RODO, Różne pojemności i rodzaje baterii, często dwie baterie w ramach jednego urządzenia, Podświetlana klawiatura, modem LTE czy inne elementy wyposażenia dodatkowego, niezwykle rzadko dostępne w produktach konsumenckich.
  6. Podsumowanie Laptopy konsumenckie są często ładniejsze i mają bardziej ekstrawaganckie

    obudowy, niż komputery klasy biznesowej. Część z nich nadaje się też lepiej do zabawy, oferując dedykowane karty graficzne do gier 3D. Jako że są one jednak często, do trzech razy tańsze niż podobne maszyny dla profesjonalistów, wiążą się z tym pewne kompromisy, z którymi użytkownik musi się liczyć: 1. Słabsza jakość wykonania, krótsze życie i daleko mniejsza niezawodność komputera, 2. Praktyczna niemożliwość lub ekonomiczna nieracjonalność rozbudowy, modernizacji czy naprawy, 3. Brak rozwiązań sprzętowych i programowych zwiększających efektywność pracy, 4. Minimalne możliwość konfiguracji i wyboru opcji
  7. Laptopy poleasingowe w tym zestawieniu Z leasingu sprzętu IT, co

    do zasady, prawnie i ekonomicznie, korzystają głównie firmy, finansując w ten sposób zakup profesjonalnych narzędzi do pracy i zarabiania. Leasing laptopów obejmuje wyłącznie najwyższej jakości komputery biznesowe wiodących producentów. Użytkowanie takiego komputera trwa często do roku, 5 dni w tygodniu, po 8 godzin pracy biurowej. Zarówno pracownik, jak i firma leasingobiorca, odpowiadają za zachowanie sprzętu w dobrej formie, jak i jego późniejszy zwrot do leasingodawcy. De facto więc, te wytrzymałe urządzenia przepracowują w leasingu około połowy czasu, który w tym samym okresie byłyby użytkowane komputery konsumenckie. Po zakończonym okresie leasingu, zwrócone komputery są sprzedawane do wyspecjalizowanych dealerów, takich jak SCRASCOM, którzy dokonują gruntownego sprawdzenia i przygotowania komputera do sprzedaży nowemu użytkownikowi: 1. Czyszczenie i wymiana elementów chłodzących i past termoprzewodzących, 2. Reinstalacja systemu operacyjnego w oparciu o licencję zapisana w BIOS komputera, 3. Ewentualna wymiana dysku HDD na szybki magazyn danych SSD, 4. Dodatkowa pamięć RAM lub inne opcje wybrane przez kupującego, 5. Kompleksowe sprawdzenie wszystkich elementów i portów laptopa.
  8. Zalety laptopów poleasingowych Zalet laptopów poleasingowych należy zacząć szukać tam,

    gdzie pojawia się główna wada komputerów klasy biznes: cena. Laptop klasy biznes, producenta klasy Dell, Lenovo czy Hewlett- Packard to wydatek od ok 4 000 złotych, do 12 000 złotych i więcej za wyspecjalizowane mobilne stacje robocze, czy potężne ultrabooki, takie jak Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Dealer sprzętu poleasingowego, taki jak SCRASCOM jest w stanie dostarczyć porównywalny laptop poleasingowy w idealnym stanie technicznym i wizualnym do 70% taniej. Jeżeli dodać do tego 12-miesięczną gwarancję, możliwość finansowania zakupu ratami czy też leasingiem operacyjnym, rozwiązanie wydaje się oczywiste. W cenie jednego, nowego komputera klasy biznes, przedsiębiorca może nabyć niejednokrotnie aż trzy podobne urządzenia. Jeżeli do tego zaopatruje się w komputery poleasingowe klasy A+ (tylko takie sprzedaje SCRASCOM), to nie musi obawiać się, że taki sprzęt zdemotywuje jego pracownika, lub wpłynie negatywnie na jego wizerunek podczas spotkania biznesowego. W dobie, kiedy płynność finansowa liczy się najbardziej w życiu przedsiębiorcy, laptopy poleasingowe to interesująca opcja pozwalająca obniżyć ogólne koszty funkcjonowania, a w szczególności tworzenia nowych miejsc pracy. Szereg rozwiązań w tym zakresie może być współfinansowane przez odpowiednie Fundusze Europejskie. Pracownicy SCRASCOM są w stanie przedstawić konkretne i korzystne rozwiązanie zarówno przedsiębiorcy indywidualnemu, który potrzebuje jednego komputera, jak i firmie, która zamierza wyposażyć kilkudziesięcioosobowy zespół.